Vınn, Jet 3G Modemlerde Farklı Hat Kullanmak Sim Kilidini Kaldırmak(Vodafone, Avea, Turkcell)

Bu program Huawei üretimi modemlerle birlikte çalışmaktadır. Turkcell 3G modemlerde sim kilidini kırsanız bile yazılımsal bir sim kilidi bulunuyor. Yani Turkcell Vınn modemin yanında gelen yazılım sadece Turkcell hatlarla birlikte çalışıyor. Bu yüzden kilidini kırsanız bile program açılışta sim hatası vereceğinden internete bağlanılamıyordu.

3G modemleri kendi yazılımı ile farklı hatlarla kullanmayı önceki yazımda anlatmıştım. Fakat bu yöntemle Turkcell Vınn Modemlerde bağlantı yapılamıyordu. Bu yazımda ise 3g modemle birlikte gelen yazılıma alternatif hatta ondan daha iyi özelliklere sahip bir programı ve nasıl kullanacağınızı anlatacağım.

Öncelike bu programı neden tercih etmelisiniz ondan bahsedeyim. Programın özellikleri şunlar

Herhangi bir hat ile modemden 3G internete bağlantısı

Bizi ilgilendiren özelliği bu. Bu program modemin yanında gelen programla aynı görevi yapıp 3G intenete bağlanabilmenizi sağlıyor. Üstelik sim kilidi yok.

Pc üzerinden arama yapma ve sms gönderebilme

3G bağlantısı aracılığı ile istediğiniz bir numarayı çevirip normal tarifeniz üzerinden sanki telefondan arıyormuşsunuz gibi bilgisayarınızın hoparlörü ve mikrofonu aracılığı ile konuşabilirsiniz. Sms özelliği ilede sms alıp gönderebilirsiniz.

Daha detaylı rehber, Kota Takibi

En az bir telefondaki kadar detaylı rehbere sahip arama yaparken ya da sms atarken rehberi çok kullanacaksınız 🙂 İstatistik sayfasında anlık indirme/gönderme durumunu gösterir, böylece kotayı aştım mı acaba diye düşünmekten kurtulursunuz.

Ve dahası..

Ve bunlara ek olarak bir çok artısı ve özelliği var. Türkçe dil desteği mevcut.

Şimdi kurulum ve kullanım adımlarına bakalım.

Programı kurun. Çalıştırın ve Tools> Language> Turkish i seçip programı Türkçe yapın.

Araçlar> Seçenekler> Profil Yönetimi seçeneğine tıklayın. Yeni butonuna tıklayın. Profilinize herhangi bir isim verin.

APN ayarı Dinamik olarak kalsın.

Onaylama kısmını ise Erişim numarası : *99#  | Kullanıcı ismi: internet | Şifre internet olarak düzenleyin. Kaydet butonuna tıklayın.  Seçenekler menusunu kapatın.  Bağlantı sekmesine gelip oluşturduğunuz profili seçip bağlan butonuna tıklayın. Artık Vınn Modem ile de tüm hatlarınızı kullanabileceksiniz.

Mobil Partner

Program beyazkod.com’da Soickan adlı üye tarafından paylaşılmıştır. Anlatım bana aittir.