000webhost’ta Kendi Domaininizi Kullanmak ve Üyelik Almak

Önceki yazımda 000webhost ve özelliklerinde bahsetmiştim. Bir çok kişi kullandıklarını ve memnun olduklarını bildiren mail attı. Fakat bir kaç kişinin domaini 000’a yönlendirmekte zorluk yaşadığını öğrendim. Bu yazımda 000webhosta hazırda bulunan bir domain nasıl yönlendirilir bundan bahsedeceğim.

Öncelikle http://www.000webhost.com/423721.html linkinden  üye olacağız. Linke tıklayın ve Free Hosting sutunundaki Order Now butonuna tıklayın.
Gelen formu eksiz bir şekilde doldurun. 1 numaralı alana Alanadinizi yazın. (Alan adının satın alınmıs olması gerekmektedir.) Orn: muhammedbilici.com

Eğer  alan adinız yoksa ücretsiz bir subdomin ile üye olmak için 2. alanı doldurun.

 Create My Account butonuna tıkladığınızda sizi Members Area’ya yönlendirir. Status (durum) kısmında “Waiting for mail confirmation..” yazar. Bu esnada üye olurken yazdığınız mail adresine aktifleştirme maili gelmiştir, onay linkine tıklayın.Onay linkine tıkladığınızda 000’daki üye alanınızda Status ” Building ” olarak değişir. Size üyelik bilgileriniz ( Ftp bilgileri vb.) ve yapacaklarınızı anlatan bir mail gönderilir.

Bu mailde üyelik bilgileriniz ve Domain Nameserver larınızı 000’a yönlendirmenizi isteyen bir mesaj  bulunur. Domaini satın aldığınız yerdeki kullanıcı panelinden Name serverları ns01.000webhost.comns02.000webhost.com olarak ayarlamanız gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra 24 saat içinde üyeliğiniz aktif olur ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer 24 saat içinde üyeliğiniz aktif olmassa bunun için GET HELP linkinden ticket açmanız geekir, destek ticketları kısa bir süre içinde cevaplanır.