Görev Çubuğu Iconlarını Ortalamak (Görev çubuğu kısayolları nasıl ortalanır?)

7 Şubat 2012 Windows 7

Windows 7 görev (başlat) çubuğu kısayolları (iconları) nasıl ortalanır? Win 7 pc’lerde kullanıcılar görselliği arttırma amaçlı kısayolları ortalıyorlar bende kullanıyorum ve nasıl yapıldığını anlatacağım.Öncelikle neden bahsettiğimi göstereyim 🙂

Şuan Kullandığım Masaüstüm

Şuan Kullandığım Masaüstüm

 Ortalamak için yapmanız gereken şeyler oldukça basit;

Görev çubuğuna sağ tıklayın > “Araç Çubukları” > “Yeni Araç Çubuğu Ekle” ye tıklayın. Klasör Seçmenizi isteyen bir pencere açılacak, bu pencereden herhangi  bir boş klasör seçin.

Araç Çubuğu Eklemek

Araç Çubuğu Eklemek

Görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Çubuğunun Kildini kaldırın. Daha sonra eklemiş olduğumuz  araç çubuğunu sürükleyerek Kısaoyolların soluna atın. (bu biraz uğraştırabilir 🙂 )  Kısayolların olduğu kısmı sağa doğru çekerek ortalayın. Son hali aşağıdaki gibi olacaktır. Araç çubuğunun ismini kaldırmak için Eklediğiniz Araç Çubuğu’na sağ tıklayın > Başlığı Gösterdeki ve Metni Gösterdeki tikleri kaldırın. Konumlarını ayarlayın ve Görev çubuğunu kilitleyin. Hepsi bu kadar.

Ek olarak masaüstümdeki gibi araçlara sahip olmak nasıl yapıldıkları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz. Çalışmalarım sayfama bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR HAKKINDA

1992 yılında Erzurum’da doğdum. Ankara’da yaşıyorum. Web tasarım ve programlama alanından 2010′da mezun oldum. Şuan Konya Selçuk Ünv. Bilgisayar Programcılığı bölümün...

TAKİPTE KALIN

Güncellemeleri almak için e-posta bültenine abone olun.

Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor Reklamlar